Ubytování v domově mládeže
 
Domov mládeže je určen pro ubytování žáků a studentů SPŠ, OA, SOŠ a SOU, a gymnázia ve Vlašimi. Zabezpečuje žákům a studentům ubytování, výchovně vzdělávací činnost navazující na výchovně vzdělávací činnost školy, zajišťuje stravování, pomoc při rozvíjení zájmové činnosti a vytváří podmínky pro jejich přípravu na vyučování.
Domov mládeže je umístěn vedle SPŠ a SOŠ a SOU, ve středu města, poblíž zámeckého parku. Gymnázium je vzdálené cca 8min chůze a OA cca 15 minut. Domov mládeže má v přízemí školní jídelnu SPŠ , patro dívek a patro chlapců.  Žáci a studenti jsou ubytováni ve dvoulůžkových nebo třílůžkových pokojích , WC , umývárna se sprchou a kuchyňský koutek ( varná konvice, lednice, mikrovlnka) jsou na každém patře společné. Každý ubytovaný žák má k dispozici válendu s úložným prostorem, lůžkoviny, skříň, poličku na učební pomůcky, pracovní stůl, lampičku. Na každém patře je klubovna s televizí a DVD přehrávačem. Ve druhém patře mohou žáci hrát stolní tenis a kulečník. Pro školní rok 2019/2020 je příspěvek na ubytování stanoven na 980,-Kč.
Současná cena snídaně a svačiny : 18,- Kč
Současná cena oběda ( žáci SPŠ ) : 27,-  Kč
Současná cena večeře a svačiny : 25,- Kč
Celodenní strava ( pro žáky SPŠ) : 70,-Kč
O umístění do domova mládeže rozhoduje ředitel školy na základě přihlášky. Přihlášku do domova mládeže podávají zákonní zástupci žáka nebo žák, pokud je zletilý. O umístění nebo neumístění do domova mládeže rozhoduje ředitel školy a neprodleně vyrozumí zákonného zástupce žáka, zletilého žáka nebo studenta. Umístění do domova mládeže platí pro bezprostředně následující školní rok.  
Kontakt: Pavel Černý, vedoucí vychovatel,  cerny@sps-vlasim.cz,  mob. 739 592 043
Omluvy ubytovaných žáků a studentů :  telefon 317 768 512
nebo 734 429 540.